OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 16 NIEDZIELĘ ZW. (21.07.2019r.)

1.    Wczoraj odbył się uroczysty Ingres ks. bpa Piotra Sawczuka, który jest nowym Ordynariuszem Diecezji Drohiczyńskiej.
2.    22.07 Święto św. Marii Magdaleny.
3.    23.07 Święto Św. Brygidy, zakonnicy.
4.    25.07 Święto Św. Jakuba, Apostoła.
5.    26.07 Wspomnienie Św. Joachima i Anny, dzień wdzięczności osobom starszym.
6.    28.07 Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw do Sanktuarium Trójcy Świętej i św. Anny w Prostyni. Początek uroczystości w Prostyni o godz.10.30. Zachęcamy do indywidualnego udania się do Prostyni
7.    Zbliża się czas wyruszenia 29 Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych „rekolekcjach w drodze”. Pielgrzymi duchowi mogą odebrać znaczki i kartki do zapisania intencji w kancelarii.
8.    Zachęcamy także do autokarowej pielgrzymki do Częstochowy (13-15.08.2019r.). Cena 60 zł, zapisy w kancelarii.
9.    Dzisiaj o 12.00 suma odpustowa ku czci św. Marii Magdaleny.
10. Dzisiaj od 14.00 na placu targowym w Stoczku Festiwal Muzyki Regionalnej. W tym czasie liczne zabawy i konkursy dla każdego uczestnika festiwalu.
11. Dzisiaj imieniny obchodzi ks. Daniel - nasz wikariusz.
12. W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczane są na misje. Jest to ogólnopolska Akcja MIVA Polska– „podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu jako Twoje podziękowanie za bezpieczne podróże”.
13. Za tydzień wybory do Izby Gmin.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 17 NIEDZIELĘ ZW. (28.07.2019r.)

1.    Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa. Ofiary składamy na misje otrzymując piękną modlitwę. Jest to ogólnopolska Akcja MIVA Polska– „podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu, jako Twoje podziękowanie za bezpieczne podróże”.
2.    W środę kończymy miesiąc lipiec poświęcony Krwi Chrystusa. Bóg zapłać Grupie Krwi Chrystusa za codzienną litanię do Krwi Chrystusa.
3.    Nasza odpowiedz na list Przewodniczącego Episkopatu ds. Trzeźwości to abstynencja w miesiącu sierpniu. Jest to znak naszej odpowiedzialności z Kościół i Ojczyznę.
4.    W czwartek rozpoczynamy miesiąc maryjny i pielgrzymkowy. Nasze uczestnictwo to:
-Pielgrzymka Piesza do Częstochowy, zapisy w Węgrowie (zob. tablica ogłoszeń),
-Pielgrzymka Duchowa, zapisy w kancelarii,
-Pielgrzymka Autokarowa 13-15.08, zapisy w kancelarii.
5.    Dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w I czwartek miesiąca. W tym dniu wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego Biskupa i Doktora Kościoła.
6.    Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w I piątek miesiąca, adoracja eucharystyczna od 16.00. Spowiada tylko jeden kapłan.
7.    W sobotę już 4 Nabożeństwo Fatimskie: o 16.30 adoracja eucharystyczna, o 17.00 Msza św. i procesja różańcowa. Figurę Matki bożej przygotowują wioski Lipki Nowe i Stare, Gajówka Wschodnia i Zachodnia.
8.    W sobotę gościmy pielgrzymów z Łomży. Przyjęcie przygotowuje osada Stoczek. Prosimy radnych o zebranie ofiar od parafian w celu zakupienia żywności. Kółka Różańcowe prosimy o przygotowanie kanapek.
9.    Do odebrania są zdjęcia z pielgrzymki do Gdyni i okolic. Bóg zapłać ofiraodawcom.
10. Prasa katolicka, zapowiedzi.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 18 NIEDZIELĘ ZW. (04.08.2019r.)

1.    Bóg zapłać za przyjęcie pielgrzymów z Łomży.
2.    Trwamy w pielgrzymce duchowej na Jasną Górę. Jeszcze można się dołączyć będąc codziennie na Mszy Św. Zapisy w kancelarii.
3.    Skończyliśmy remonty w kaplicy w Toporze. Bóg zapłać radnym oraz Panom Leszkowi i Tadeuszowi - wykonawcom i wszystkim wspierającym fizycznie i finansowo. Parafia dołoży do remontów 20 tysięcy zł.
4.    We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego. Porządek nabożeństw: 10.00, 17.00 i 18.00 w Toporze.
5.    W piątek Swięto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy.
6.    10.08 Święto św. Wawrzyńca , diakona i męczennika. Szczęść Boże solenizantom.
7.    Prasa katolicka, zapowiedzi.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 19 NIEDZIELĘ ZW. (11.08.2019r.)

1.    14.08 Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jest to dzień modlitewnej pamięci o poległych w obozach i więzieniach.
2.    15.08Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Błogosławieństwo ziół i kwiatów.
3.    Prasa katolicka, zapowiedzi.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 20 NIEDZIELĘ ZW. (18.08.2019r.)

1.    22.08 Wspomnienie NMP Królowej.
2.    24.08 Święto św. Bartłomieja Apostoła.
3.    Prasa katolicka, zapowiedzi.