OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ (19.05.2019r.)

1.    Dzisiaj poświęcenie pól o 14.30 w Lipkach Starych i Lipkach Nowych. W najbliższą niedzielę o 14.30 - w Zgrzebichach.. Proszę o przysłanie pojazdu.
2.    Ponieważ przyszła nowa dostawa, jutro o 10.00 Caritas parafialny rozdaje dary unijne osobom zapisanym na listę.
3.    Dzięki ofiarom złożonym dla ministrantów przy nabyciu wody święconej, w sobotę młodzież naszej parafii jedzie do Warszawy. Zostały również zakupione nowe           stroje Liturgicznej Służby Ołtarza. Jutro po Mszy wieczorowej obowiązkowe spotkanie z rodzicami naszych ministrantów.
4.    W piątek - wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
5.    W sobotę, 25 maja - dzień modlitw o świętość życia kapłanów. Jest to też 5 rocznica ingresu do katedry J.E. Ks. Bpa Tadeusza Pikusa oraz 24 rocznica śmierci  ks.           bpa Władysława Jędruszuka, pierwszego bpa Diecezji Drohiczyńskiej.
6.    W sobotę po nabożeństwie majowym, o 17.30 spotkanie rodziców i chrzestnych przed niedzielnym chrztem dzieci.
7.    W najbliższą niedzielę, 26 maja, po Mszy św. o 9.00 spotkanie z rodzicami młodzieży bierzmowanej i świadkami. Tego dnia, o 11.30 - Ks. Leszek Gajewski                     odprawi Mszę św. w 25 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Również wtedy obchodzimy dzień modlitw za matki. Także w tym dniu, po Mszy św. o 9.00,                   odbędzie sie zbiórka w ramach akcji Kilometry dobra na cele zakupu sprzętu do rehabilitacji dla dzieci. zbiórkę przeprowadzą wolontariuszami ze Stowarzyszenia             Sponia Wegrów przy specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie.
8.    Wczoraj rozpoczęła się Ogólnopolska Akcja Dar na stulecie dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego  pomnika z serc i         umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie www.darna100.pl
9.    KSM zachęca do wyjazdów wakacyjnych (plakaty).
10.  Akcja Katolicka przy naszej parafii jak co roku zaprasza na Maraton Parafialno - Gminny. To już trzeci maraton i odbędzie sie 22 czerwca br. (sobota) pod hasłem          "W mocy Bożego Ducha".
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ (12.05.2019r.)

1.    Dziekujemy dzieciom za piękne przeżycie uroczystości Pierwszej Komunii swiętej. Dziękujemy ks. Danielowi i pani katechetce i rodzicom za trud przygotowania dzieci i kościoła do dzisiejszej uroczystości. Starajcie sie wychowywać dzieci dając im przykład częstej komunii świętej/. Bóg zapłać za dar ołtarza - 2 obrusy ołtarzowe. Dziękujemy chórowi za piękne w treści śpiewy, panu kościelnemu i Służbie ołtarza za oprawę liturgiczną oraz wszystkim za modlitwę i Komunię św. w intencji dzieci.
2.    Od dzisiaj rozpoczynamy Biały Tydzień. Codziennie Msza św. 0 17.00 i nabożeństwo majowe.
3.    Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie 15,17 i 18 maja.
4.    We wtorek święto św. Macieja Ap.
5.    w Srodę spotkanie bierzmowanych po mszy św. wieczorowej.
6.    W czwartek święto św. Andrzeja Boboli - Patrona Polski. Na 16.30 zapraszamy na różaniec w intencji ojczyzny przepraszając za akty profanacji w ostatnich                    dniach.     Po mszy św. wieczorowej - spotkanie Akcji katolickiej.
7.    Poświęcenie pól w niedzielę o 14.30 Lipki Nowe i Lipki Stare.
8.     zmarła +Zofia Ojdana - wieczny odpoczynek...