OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 5 NIEDZIELĘ WLK. POSTU (29.03.2020r.)

1.    W ubiegły piątek papiez Franciszek z pustego Placu św. Piotra udzielił błogosławieństwa Urbi et orbi - miastu i światu na ten trudny czas pandemii.
2.    Zachowujemy regulacje narzucone przez nasz rząd, ale ufajmy - jest z nami Chrystus oraz Jego i nasza Matka, Maryja. Dlatego korzystając z dyspensy od niedzielnej Mszy św. słuchajmy w TV i radio transmisji. Codziennie o 20.30 odmawiajmy w rodzinie różaniec św. W piątek adoracja euch. - od 7.00 do 17.00. W tym czasie sakrament pokuty. Ze względu na bezpieczeństwo sakrament spowiedzi sprawujemy w zakrystii - zachowując odległość 1,5m i nie całując stuły. Co godzinę będzie można przyjąć Komunię Św.
3.    Baranki wielkanocne są na stoliku w kościele, cena 5zł. Jest to jałmużna wielkopostna. Pamiętajmy o pomocy samotnym i starszym.
4.    Dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w I czwartek miesiąca. Godzina Św. Po Eucharystii. W Toporze odwiedziny chorych jak zwykle i Msza św. o 18.30 z możliwością spowiedzi św.
5.    Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w I piątek miesiąca. Spowiedzi dzieci  z kl. 4 i młodzieży bierzmowanej przez cały dzień adoracji Najśw. Sakr. Odwiedziny chorych w domach, proszę o zgłoszenie tych chorych, którzy nie obchodzili jeszcze pierwszych piątków miesiąca.
6.    Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w I sobotę miesiąca po Mszy o 17.00.
7.    Za tydzień - Niedziela Palmowa i poświecenie palm o 11.15. Adoracja euch po Mszy Św. o 9.00.
8.    Drogę Krzyżową i Gorzkie żale odprawiamy w naszych rodzinach.
9.    4-8 IV modlitwa i post w Kółkach Różańcowych w intencji Ojczyzny.
10.        Apel do Kółek Różańcowych.
11.        Prasa katolicka, zapowiedzi.