A k t u a l n o ś c i

Sobota, Listopad 7, 2020, 16:01 | Brak komentarzy »

10.01.2021 r.

Dzisiaj, kiedy wszyscy staraliśmy sobie przypomnieć zobowiązania chrzcielne - ministranci parafii Stoczek poprzez słowa swego przyrzeczenia oraz przez przyjęcie legitymacji Liturgicznej Służby Ołtarza, ponownie wobec wspólnoty parafialnej, wyrazili wolę służby Panu Bogu. Wszystkim wspierającym dzieło służby ołtarza - dziękujemy, ministrantom - życzymy wstawiennictwa św. Stanisława Kostki.

Poniżej umieszczony jest tekst wspomnianego przyrzeczenia.

PRZYRZECZENIE MINISTRANTA
Panie Jezu Chryste! / Dziękując Ci za łaskę powołania ministranckiego / przyrzekam święte czynności ministranta / wypełniać pobożnie, / gorliwie, / sumiennie / i radośnie.

Proszę Cię, Panie Jezu,/ pomnażaj moją pobożność / i strzeż przed lenistwem./ Pobłogosław moim rodzicom, / wychowawcom i kapłanom, / aby byli dla mnie pomocą i wsparciem / w pełnieniu zaszczytnej służby przy ołtarzu, / na chwałę Bożą / i dla dobra wspólnoty parafialnej.

Święta Maryjo, Matko Kościoła, / święty Janie Berchmansie - módlcie się za nami. / Amen

ks DO

Sobota, Listopad 7, 2020, 15:08 | Brak komentarzy »

10.01.2021 r.

W tegorocznym, zdalnym (on-line) przegladzie kolęd i pastorałek - organizowanym przez par. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach, pod honorowym patronatem ks. bpa Piotra Sawczuka i burmistrza miasta Siemiatycze Piotra Siniakowicza - wystąpiiły cztery podmioty wykonawcze z terenu naszej diecezji:

– zespół „Tęcza” z GOUK w Nurcu-Stacji, dyrygent – Zenon Sielewonowski,

– chór z Parafii p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Stoczku, dyrygent – Magdalena Borkowska,

– kwartet „Pół Tonu” z Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Brańsku , dyrygent – Renata Zalewska,

– zespół „She’ma” z Parafii p.w. NMP Królowej Polski w Czeremsze, dyrygent – Elżbieta Golonko.

Wszystkim gratulujemy, naszemu chórowi i Pani Magdalenie - dziękujemy oczywiście za piękne wykonanie utworu.

ks DO

Sobota, Listopad 7, 2020, 16:01 | Brak komentarzy »

10.01.2021 r.

Poniżej umieszczony jest tekst wspomnianego przyrzeczenia.

PRZYRZECZENIE MINISTRANTA

ks DO

Sobota, Listopad 7, 2020, 15:08 | Brak komentarzy »

– zespół „Tęcza” z GOUK w Nurcu-Stacji, dyrygent – Zenon Sielewonowski,