NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
17.03.2019r.

1.    Witamy ojca Zbigniewa - misjonarza, który poprowadzi renowację misji. Porządek nabożeństw od poniedziałku do środy:

- 9.00 i 17.00 - dla starszych,

- 10.30 dla dzieci (poniedziałek i środa) i młodzieży (wtorek i środa);

- w środę na 12.00 zapraszamy chorych;

- w kaplicy: w poniedziałek o godz. 12.00 i we wtorek o godz. 18.15.

2.    Spowiedź święta szczególnie jutro (7 księży), we wtorek (4 księży) i w środę (2 księży).

3.    Proszę o modlitwę w intencji owoców renowacji misji świętych, naszego misjonarza i spowiedników. Pamiętajmy o obecności każdego dnia rekolekcji.

4.    Wtorkowe ofiary na tacę są podziękowaniem za trud misjonarza.

5.    We wtorek przeżywamy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

6.    Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek  na misje Ad gentes.

7.    Dzisiaj księdzu proboszczowi, ks. kan. Zbigniewowi Grabowskiemu, z racji imienin, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi oraz radości z posługi kapłańskiej.

8.    Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: +Jolanta Szwajkowska (pogrzeb jutro o 14.00) oraz +Jerzy Osiak (pogrzeb we wtorek o 12.30). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
10.03.2019r.

1.    W tym tygodniu, w środę (13.03), przeżywany szóstą rocznicę wyboru Ojca Świętego Franciszka.

2.    W tym tygodniu, w piątek po Mszy świętej wieczorowej - spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

3.    Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Dziękujemy Grupie Trzeźwościowej za przeprowadzenie rozważań Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek                         rozważania poprowadzi młodzież bierzmowana, a w przyszłym tygodniu grupa Akcji Katolickiej.

4.    W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy misjom ad gentes. Dziękujemy kolędnikom misyjnym z Toporu, którzy przekazali na misje 400 zł.

5.    Pamiętajmy w modlitwie o księdzu proboszczu, ks. kan. Zbigniewie Grabowskim, którego imieniny są 17 marca (niedziela).

6.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne, którym przewodniczył będzie ks. Zbigniew Kucharski. Każdy powinien osobiście przygotować się do            rekolekcji:

·       Św. Alfons Maria Liguori napisał: Rekolekcje nie polegają na niczym innym, jak na oderwaniu się na ten czas od spraw świata i rozmawianiu sam na sam z Bogiem. W nich mówi              On do nas przez swoje natchnienia, a my mówimy do Niego. Jego głos jest jak szmer łagodnego powiewu, który ledwie się słyszy; i to nie uchem ciała lecz uchem serca. Kiedy Bóg          chce przyciągnąć do siebie jakąś duszę, prowadzi ją na samotność i tam mówi do niej.

·       Elementy osobistego przygotowania do rekolekcji:

styl życia, uporządkowanie relacji  z Panem Bogiem i ludźmi, pragnienie podjęcia drogi do świętości.

·      Jak mnożyć owoce rekolekcji?

to, co usłyszałem i przeżyłem - zapamiętuję, wplatając treści do mojego życia. Pamiętajmy, że rekolekcje to forma przygotowania się na Niebo.